Головна | Реєстрація | Вхід | RSS$ WDAY $, $ Date $, $ TIME $

Ушкальська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [26]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Літературно-музична композиція "Мово моя материнська, квітни в душі й на устах..."

Мово моя материнська, квітни в душі й на устах…

«Рідна мова дорога людині, як саме життя», - каже народна мудрість. Адже мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, людина не може існувати.

Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

І народу без мови нема.

В. Забаштанський

Закон «Про мови» 1989 року проголосив українську мову державною, а Конституція України 1996 року юридично закріпила цей статус. Тож нині українська мова функціонує в нашій країні як національна державна мова українського народу.

У листопаді 1997 року указом Президента України встановлено День української писемності та мови, який відзначають щороку 9 листопада, коли вшановується пам'ять Нестора Літописця. Нині свято вже стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має нагоду відчути себе частиною свого народу з героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою мовою.

Так само традиційно, як і по всій Україні, відзначають це свято щороку і в Ушкальській ЗОШ. І цей рік не став виключенням – з 4 по 8 листопада у школі було проведено низку заходів у рамках Тижня, присвяченого Дню української писемності та мови.

Розпочався він із загальношкільної лінійки, на якій присутні були ознайомлені із основними відомостями про свято та запланованими заходами, що проводитимуться протягом тижня. Шкільний бібліотекар Нагорна А.І. оформила книжкову тематичну виставку та організувала вікторину-змагання для учнів 5-7 класів. Протягом тижня вчителями-словесниками та вчителями початкових класів проводилися мовознавчі вікторини, конкурси, ігри та інформаційні хвилинки. Також шкільним центром інформації та преси було оформлено інформаційний вісник «9 листопада – День української писемності та мови».

Між учнями 1-4 класів вчителями початкових класів було проведено інтелектуальну гру з українознавства "Розумники й розумниці", у якій І місце посіли учні 2 класу, ІІ місце - учні 1 класу, а ІІІ місце розділили між собою учні 3 та 4 класу.

До Дня української писемності та мови Українське радіо проводить щорічну акцію " Всеукраїнський радіодиктант національної єдності", у якій вже кілька років поспіль беруть участь учні та вчителі нашої школи. Цього року диктант писали 8 листопада. На жаль, охочих долучитися до акції було менше, ніж завжди (3 учнів та 2 вчителів), але все ж радує те, що є ті, хто не лишаються байдужими до рідної мови та бажають перевірити, наскільки добре вони нею володіють. Маю надію, що наступного року в Ушкальській школі кількість учасників цієї акції збільшиться, адже її метою є єднання навколо української мови.

8 листопада у школі для учнів 3-11 класів вчителями-словесниками було проведено І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який традиційно щороку проходить у День української писемності та мови. Серед учасників виявлено переможців: Колісник Святослав (3 клас), Коваленко Денис (4 клас), Хилевич Олексадра (5 клас), Шульженко Микола (6 клас), Гніда Евеліна (7 клас), Шульженко Максим (8 клас), Боднар Юлія (9 клас), Молошнікова Анна (10 клас) та Зеленський Євген (11 клас).

Також цього дня, як підсумок Тижня, для учнів 4-11 класів вчителем української мови та літератури Паньковою А.М. проведено виховний захід – літературно-музичну композицію «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах…». Учні школи активно взяли участь у його підготовці та проведенні: співали, танцювали, декламували поезії – і все це було присвячено рідній українській мові. Під час заходу учні мали змогу дізнатися також і цікаві факти про мову та її становлення.

Українська мова – одна з найдавніших і найбагатших мов світу. Вона не лише показник культури людини, а й показник її духовності. Історія доводить, що занепад мови є наслідком духовного зубожіння народу, а ставлення до рідної мови – свідчення національної свідомості та рівня культури народу, його цивілізованості. Адже престижність мови залежить не від неї самої, а від її носіїв. Тож кожен із нас має усвідомити цю істину і на своїй землі розмовляти рідною мовою.

Українська мова стане по-справжньому престижною тоді, коли ми не будемо її соромитися, досконало вивчимо, оволодіємо словниковим багатством, навчимося правильно користуватися нею та послуговуватимемося в усіх сферах суспільного життя.

Вчитель української мови та літератури

Ушкальської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Панькова А.М.

Категорія: Мої статті | Додав: ushkalska_zosh (26.11.2019)
Переглядів: 241 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz